Dla bezpieczeństwa dziecka

Dziecięce łóżeczko może być skonstruowane z deseczek, plastikowych listewek, metalowych prętów lub toczonych w drewnie tralek. Wygląda to ładnie, ale czy jest bezpieczne?
Te elementy wykonane z tworzyw naturalnych lub sztucznych bywają przyczyną urazów, bo ruchliwy dzieciak może się o nie uderzyć albo jego ręka lub nóżka utknie pomiędzy szczeblami.
Jak wyeliminować te zagrożenia? Dla bezpieczeństwa malucha, na balustradki można założyć ochraniacz do łóżeczka. Na ogół jest on wykonany z miękkiej pikowanej tkaniny lub gąbki umieszczonej w kolorowym pokrowcu. Trzeba jednak koniecznie pamiętać, że ochraniacze do łóżeczka powinny być trwale przymocowane, aby maluch nie mógł się w nie zaplątać, co mogłoby  mieć dla niego fatalne skutki. Wybierając ochraniacz do łóżeczka zwróćmy też uwagę na to, czy nie ma on elementów łatwych do oderwania przez dziecko jak guziki, tasiemki, czy niestarannie naszyte aplikacje. Ochraniacz do łóżeczka nie powinien też nadmiernie ograniczać dopływu powietrza. Aby ochraniacz do łóżeczka był w pełni bezpieczny, powinien nadawać się do częstego prania, a tworzywo, z którego jest wykonany musi posiadać atest zastosowania do tych celów.
Najlepiej kupować ochraniacze do łóżeczka (szwalniasnow.pl) u rzetelnego i sprawdzonego producenta który zadba o to, aby wszystkie te warunki były spełnione.