Modny kryształkowy uśmiech

Dbanie o wygląd zębów już od dawna nie ogranicza się jedynie do ich szczotkowania, żucia gumy miętowej, stosowania specjalnych płukanek czy regularnego odwiedzania dentysty. Idealny biały uśmiech to podstawa funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Ludzie posuwają się już o kilka kroków dalej. Zęby muszą być nie tylko proste i wybielone.

kolczyk w zębieNowoczesny modny ząb to taki z błyszczącym diamencikiem w kształcie gwiazdki albo serduszka. Moda na zdobienie zębów przywędrowała do Europy zza oceanu. Ten ekstrawagancki sposób na upiększenie uśmiechu jest idealną propozycją dla osób znudzonych tradycyjnymi kolczykami w uszach czy wytatuowanym nad kostką motylkiem.

„Zabieg zakładania kolczyka na zębie może wykonać każdy. Jednakże jest tylko jeden, albo aż jeden warunek. Uśmiech musi być naprawdę nieskazitelnie biały. Taki błyszczący z daleka Swarovski na tle zżółkniętych zębów może przynieść efekt wręcz odwrotny.” – podpowiada specjalista z gabinetu Stomatologia Impla.

Zabieg zakładania kolczyka jest całkowicie bezbolesny. Kolczyk przytwierdzany jest za pomocą kleju światło-utwardzalnego. Taki sam rodzaj kleju używa się przy zakładaniu stałego aparatu ortodontycznego. Cały zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Po tym czasie bez obaw można zabieg ponownie powtórzyć. Istnieje również możliwość zdjęcia lub zamienienia ozdoby w każdej chwili. Posiadanie takie ekstrawaganckiej biżuterii nazębnej nie wymaga stosowania specjalnej diety czy przestrzegania innych niż standardowych zasad higieny.

Pozostaje tylko kwestia czy takie urozmaicenia uśmiechu są całkowicie bezpieczne i nie psują zębów? Stomatolodzy twierdzą, że zabieg jest całkowicie bezpieczny. Jednakże lepiej zachować dystans do tego co reklamują.