Usprawnienie pracy gabinetów lekarskich

Gabinety lekarskie zawsze są oblegane przez pacjentów. Istnieją jednak takie gabinety, w których trzeba odstać całkiem sporo czasu w kolejce do samej rejestracji, zanim jeszcze będzie można się umówić do specjalisty. Okazuje się, że najdłuższy czas oczekiwania wynosić może nawet do trzech godzin. Najbardziej oblężone są specjalistyczne przychodnie, takie jak przychodnia kardiologiczna czy przychodnia onkologiczna. Pomimo tego, że chorzy powinni być od razu leczeni tak naprawdę muszą spędzać sporo czasu w oczekiwaniu na swoją kolej do gabinetu lekarskiego.
W publicznych placówkach służby zdrowia zostanie wprowadzona elektroniczna rejestracja pacjentów, dzięki której możliwe będzie rejestrowanie pacjentów na wizyty do lekarzy specjalistów za pośrednictwem internetu. Elektroniczna rejestracja pacjenta będzie wybawieniem nie tylko dla samego pacjenta ale także dla pracowników medycznych niższego szczebla, którzy nie będą już musieli się borykać ze zdenerwowanymi pacjentami.
W publicznych gabinetach lekarskich zostanie wprowadzone oprogramowanie dla gabinetów lekarskich. Każdy z pracowników rejestracji przejdzie uprzednie szkolenie, w czasie którego zostanie zapoznany ze szczegółami dotyczącymi zasad działania nowego programu.
Program do rejestracji pacjentów znalazł już zastosowanie w przychodniach prywatnych i cieszy się tam bardzo dużym uznaniem i powodzeniem. Trzeba jednak powiedzieć, że długość kolejek do gabinetów prywatnych jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku publicznych placówek.

REKLAMA: rejestracja mmedica – E-rejestracja24.eu