Zagadki i łamigłówki

Jeżeli zagadki i rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek czy podążanie za kolejnymi ukrytymi wskazówkami nie sprawia nam problemu, to doskonałą propozycją dla nas będzie escape room oraz gra miejska, którą bardzo cenią sobie mieszkańcy i turyści odwiedzający Kraków.

W tym wspaniałym i historycznym mieście można zapisać się ze swoimi przyjaciółmi, rodziną na grę miejską, którą można nawet rozgrywać w specjalnych strojach. Od organizatora otrzymuje się specjalne wytyczne, które doprowadzą nas do odpowiedniej mety. Przy czym po drodze napotkamy najróżniejsze zagadki, które na pewno nie będą nam wcale ułatwiały sprawy. Aby móc je rozwiązać, będziemy musieli się nieźle postarać. Jest to rodzaj gry, który odbywa się na ulicach miasta, po najróżniejszych dzielnicach. Trasy takich wycieczek – gier miejskich są najróżniejsze i każdy może wybrać sobie dowolną według swoich potrzeb.

gra miejska czy escape room - wybierz sam

Inaczej ma się sytuacja jeśli chodzi o escape room. Ta gra odbywa się tylko w jednym miejscu – pokoju zagadek, gdzie zostaniemy uwięzieni ze swoją grupą. Im będzie więcej osób (przy czym nie zapominajmy, że organizatorzy określają również maksymalny próg ilości osób, który z reguły wynosi około 8-10 osób), tym będzie więcej chętnych głów do rozwiązywania zagadek. Jeżeli w ciągu godziny nie uda nam się ich rozwiązać, to i tak zostaniemy uwolnieni, ale wyjdziemy z escape roomu jako przegrani. Jeżeli jednak grupa jest silna i zwarta, to na pewno żadne zagadki oraz łamigłówki nie będą stanowiły dla nich niemożliwego problemu do rozwiązania.

Obie gry ma w swojej ofercie na terenie Krakowa niniejsza firma: www.lostroom.pl